NOWS (Novell Open Workgroup Suite) to pakiet do obsługi infrastruktury IT. Używany jest przez tysiące firm w Polsce i za granicą, w dużych firmach i instytucjach oraz w średnim i małym biznesie.

Pakiet NOWS

zawiera:

Novell Open Enterprise Server – sieciowy system operacyjny firmy Novell.

Novell Filr –  usługa zapewniająca pracownikom stacjonarnym i mobilnym bezpośredni dostęp do folderów, współdzielonych katalogów sieciowych i plików – bez względu na używane urządzenie. Umożliwia bardzo łatwe i bezpieczne udostępnianie plików pracownikom firmowym i osobom spoza firmy.

  • Novell iPrint Appliance – to serwer wydruków dostarczany w formie gotowej maszyny wirtualnej. Pozwala użytkownikom na drukowanie na dowolnych drukarkach za pomocą swoich komputerów. Istnieje możliwość rozszerzenia funkcjonalności o aplikacje mobilne. Novell iPrint Appliance obsługuje Active Directory i eDirectory.
  • SUSE Linux Enterprise Server – system serwerowy będący częścią oprogramowania Open Enterprise Server. W ramach NOWS można korzystać z nieograniczonej liczby serwerów SUSE (fizycznych lub wirtualnych).
  • Novell ZENworks Configuration Management (wersja Standard) – zestaw narzędzi do administrowania serwerami i komputerami osobistymi i serwerami z systemami Linux i Windows. Zapewnia zdalną dystrybucję i instalację oprogramowania, inwentaryzację sprzętu oraz oprogramowania, zdalny dostęp i przejmowanie kontroli, odtwarzanie całych stacji i serwerów z obrazów, zarządzanie politykami łącznie z MS GPO.
  • Novell ZENworks Endpoint Security Management – system do zarządzania regułami bezpieczeństwa stacji roboczych, w tym regułami związanymi z wykorzystaniem portów (USB, FireWire) i sieci bezprzewodowych (WiFi, Bluetooth).
  • Novell Service Desk for Incident Management – w pełni zintegrowane narzędzie do zarządzania pomocą techniczną; umożliwia rozwiązywanie, zgłaszanie, śledzenie i zarządzanie zgłoszeniami problemów za pomocą poczty elektronicznej, komputerów kieszonkowych PDA lub wygodnego portalu klienckiego. W ramach pakietu jest licencja na 2 operatorów (osoby obsługujące zgłoszenia).
  • Novell GroupWise – rozwiązanie do komunikacji i pracy grupowej. Dostarcza usługi serwera poczty elektronicznej, grupowego kalendarza, wspólnych folderów,  obsługi i zarządzania dokumentami i zadaniami, umożliwia tworzenie prostych workflow’ów. System zapewnia dodatkowo dostęp do informacji za pomocą przeglądarki internetowej, komunikację on-line za pomocą zawartego w GroupWise komunikatora (Novell Messenger) oraz mechanizm integracji z komunikatorem Skype.
  • Novell GroupWise Mobility Service – umożliwia bezprzewodową wymianę informacji (poczta, spotkania, zadanie) pomiędzy GroupWise i najszerszą obecnie gamą urządzeń przenośnych i telefonów od różnych producentów.
  • Novell Vibe – służy do wspomagania pracy zespołowej i oparty jest na narzędziach webowych, co umożliwienia efektywną współpracę grup pracowników bez względu na miejsce ich przebywania. Tworzenie wirtualnych przestrzeni roboczych dostępnych z poziomu przeglądarki internetowej umożliwia tworzenie sieci społecznościowej w firmie. Pracownicy mogą współdzielić dokumenty, wiedzę, tworzyć blogi firmowe, grupy dyskusyjne. Novell Vibe zwiększa produktywność zespołów, ułatwiając tworzenie, współdzielenie, modyfikowanie i zarządzanie dokumentami i informacją. Stanowi platformę dla rozwiązania Vibe ERP

Asysta techniczna dla NOWS  - maintenance
Klient otrzymuje nielimitowaną pomoc techniczną online bezpośrednio od producenta oraz gwarancję posiadania zawsze aktualnej wersji oprogramowania.
Asystę techniczną można odnawiać w pakietach rocznych i trzyletnich.

NOWS plus to rozszerzenie pakietu NOWS o moduły Vibe ERP.

NOWS plus to również uzupełnienie pakietu NOWS o analizę potrzeb firmy, analizę przedwdrożeniową, , wybór lub modyfikację modułów Vibe ERP.

Rozszerzona asysta dla NOWS plus obejmuje wsparcie w zakresie Vibe ERP.

 

 

f t g